Indy 500: Co nabídne nedělní 108. vydání

Impérium Rogera Panskeho naplno udeřilo. Jinak se nedá výsledek kvalifikace pro letošní Indy 500 popsat. První řadu totiž obsadili bez výjimky jeho piloti.

by 23.5.2024 0 comments Motorsport, Okruhy
Marcus Ericsson – Indy 500

Indy 500: První velký triumf Marcuse Ericssona na 106. ročníku Indianapolis

Marcus Ericsson, bývalý pilot F1, vyhrál gigantický podnik automobilového sportu – 500 mil v Indianapolisu, podnik který se křížil s Velkou cenou Monaka F1.

by 1.6.2022 0 comments Motorsport, Okruhy
Šampionát NTT IndyCar Series vyrazí v St. Petersburgu do sezony 2022

Listina startujících prvního závodu americké série IndyCar na letišti v St. Petersburgu bude o víkendu silně připomínat soupisky závodů F2 a F3 posledních let.

by 23.2.2022 0 comments Motorsport, Okruhy
Osobní vzpomínka na Ala Unsera seniora

Již samotná skutečnost, že na Brickyardu triumfoval tak často, dělá to z 82letého muže ze státu New Mexico jednoho z největších US sportovců všech dob.

by 15.12.2021 0 comments Nezařazené
Indy 500: Triumf zkušenosti – 105. ročník vyhrál Helio Castroneves

Velký souboj rychlosti mládí proti zkušenosti veteránů vyhrál po nervy drásajícím finiši v Indianapolisu 46letý Brazilec Helio Castroneves. Jednalo se o čtvrtý triumf pilota malého týmu Meyer-Shank Racing na famózním Brickyardu.

by 1.6.2021 0 comments Motorsport, Okruhy
Indy 500: Scott Dixon vítězem kvalifikace 105. ročníku

Dvoudílná kvalifikace rozhodla o tom, kdo vyrazí příští neděli do závodu na 500 mil v Indanapolisu z pole position – a i tom, kdo mu bude muset jen přihlížet. Publicita prvního startovní místa patří na týden veteránovi Scottovi Dixonovi z Nového Zélandu.

by 26.5.2021 0 comments Motorsport, Okruhy
Bobby Unser, trojnásobný vítěz Indy 500 (foto: Roman Klemm)

Zemřel Bobby Unser – na nebi Indianapolisu zhasla gigantická hvězda

Jak jsme se právě dozvěděli, zemřela minulou neděli ve svém domově v Albuquerque ve státě New Mexico (USA) jedna z největších hvězd Indy 500 – Bobby Unser. Trojnásobný vítěz jednoho z „největšího závodu světa“.